Reklama
  • Wtorek, 3 marca 2015 (13:00)

    W ciąży chroń się przed grypą

Wirusy, które przenoszą tę chorobę, mogą się okazać niebezpieczne dla maluszka. Dlatego powinnaś chronić się przed zarażeniem. W jaki sposób to robić?

Reklama

1 Jak najczęściej myj ręce. Szczególnie kiedy wracasz z przychodni, sklepu i innych publicznych miejsc, w których przebywa dużo osób. Większość wirusów przenosi się właśnie przez brudne dłonie.

2 Jedz posiłki bogate w witaminę C. Wspomaga ona siły obronne organizmu, dzięki czemu staje się on bardziej odporny na działanie zarazków. Dbaj, by w każdym twoim posiłku znalazła się porcja świeżych warzyw lub owoców – są one najlepszym źródłem tej ważnej witaminy.

3 Unikaj kontaktu z chorymi. Jeżeli ktoś w twoim otoczeniu złapie grypę, staraj się nie przebywać z nim w jednym pomieszczeniu, nie dotykać go, itp. Jeśli nie jest to możliwe, lepiej noś specjalną maseczkę medyczną (można je kupić w aptece).

Więcej na temat:Wirusy

Zobacz również

  • Dlaczego wykonuje się monitorowanie owulacji? Jest to badanie, którego celem jest ustalenie, kiedy kobieta ma dni płodne. Bywa zalecane kobietom, które uprawiają seks przez co najmniej rok bez... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.