Reklama
  • Wtorek, 3 marca 2015 (13:00)

    W ciąży chroń się przed grypą

Wirusy, które przenoszą tę chorobę, mogą się okazać niebezpieczne dla maluszka. Dlatego powinnaś chronić się przed zarażeniem. W jaki sposób to robić?

Reklama

1 Jak najczęściej myj ręce. Szczególnie kiedy wracasz z przychodni, sklepu i innych publicznych miejsc, w których przebywa dużo osób. Większość wirusów przenosi się właśnie przez brudne dłonie.

2 Jedz posiłki bogate w witaminę C. Wspomaga ona siły obronne organizmu, dzięki czemu staje się on bardziej odporny na działanie zarazków. Dbaj, by w każdym twoim posiłku znalazła się porcja świeżych warzyw lub owoców – są one najlepszym źródłem tej ważnej witaminy.

3 Unikaj kontaktu z chorymi. Jeżeli ktoś w twoim otoczeniu złapie grypę, staraj się nie przebywać z nim w jednym pomieszczeniu, nie dotykać go, itp. Jeśli nie jest to możliwe, lepiej noś specjalną maseczkę medyczną (można je kupić w aptece).

Więcej na temat:Wirusy

Zobacz również

  • Moja 30-letnia córka już drugi raz poroniła. Jesteśmy zrozpaczone i nie wiemy, co dalej robić. Lekarz nie dał Marysi skierowania na badania. A ja słyszałam, że powinno się je zrobić. O jakie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.