Reklama
  • Czwartek, 24 września 2015 (09:05)

    Gdy ciężarna chudnie, zamiast tyć

Jestem w 12. tygodniu ciąży. Martwię się, bo moja waga zamiast się zwiększać, zaczęła spadać- mimo, że staram się dobrze odżywiać. Czy to może zaszkodzić dziecku?

Reklama

Nie, dlatego proszę nie martwić się na zapas. Początek ciąży wcale nie musi wiązać się z przybieraniem na wadze przez ciężarną. Dość typowym zjawiskiem jest właśnie spadek masy ciała. Zazwyczaj ma on związek z częstymi wymiotami, które powodują dość dużą utratę wody z organizmu oraz gorsze przyswajanie składników pokarmowych.

Spadek wagi jest bardziej zauważalny u kobiet szczupłych. Jeśli jest on niewielki (2-4 kg), nie ma powodów do niepokoju. Taka utrata wagi nie stwarza zagrożenia ani dla matki, ani dla rozwijającego się dziecka. Wymaga jednak nadzoru ginekologa. Gdyby bowiem z powodu silnych wymiotów ciężarna się odwodniła, musi być leczona w szpitalu.

Więcej na temat:Nie | spadek | ciężarna | tyć

Zobacz również

  • Jestem bardzo zmartwiona, bo marzyłam o wnuku, a nie wiadomo, czy będę mogła zostać babcią. Moja 28-letnia córka pół roku temu zachorowała na hashimoto i musi brać leki. Jakie ma szanse na zajście... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.