Reklama
  • Czwartek, 14 stycznia 2016 (08:05)

    Czy można w ciąży przyjmować witaminy?

Dowiedziałam się, że podobno przez pierwsze trzy miesiące ciąży nie powinno się przyjmować żadnych preparatów witaminowych. Tymczasem ja brałam je od początku ciąży i boję się, że mogłam zaszkodzić swojemu nienarodzonemu dziecku. Jak jest naprawdę?

Reklama

Wielu ginekologów uważa, że właściwie odżywiająca się kobieta w ciąży w ogóle nie musi przyjmować żadnych preparatów witaminowych.

Zwiększone zapotrzebowanie na te składniki może być bowiem zaspokojone odpowiednią dietą (witaminy pochodzące z warzyw i owoców).

Zdaniem specjalistów przyszłej mamie nie zaszkodzi jednak przyjmowanie preparatu witaminowego przeznaczonego specjalnie dla ciężarnych. Na rynku są dostępne różne tego rodzaju specyfiki, zawierające mikro- i makroelementy w odpowiednich proporcjach.

W chwili obecnej są już nawet preparaty dobrane specjalnie do każdego trymestru ciąży. Ważne jednak, by nie popadać w skrajności i nie łączyć kilku preparatów jednocześnie.

Przedawkowanie witamin może być bowiem równie groźne dla dziec ka jak niedobory witaminowe.

Zobacz również

  • Pomoże ci się zrelaksować i przyniesie ulgę przy różnych dolegliwościach. Sprawdź sama, jak kojąca może okazać się moc dotyku. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.