Reklama
  • Piątek, 30 października 2015 (13:05)

    Czy branie No-Spy w ciąży jest bezpieczne?

Jestem w 12. tygodniu ciąży. z uwagi na częste skurcze w dole brzucha lekarz zalecił mi branie popularnej no-spy. Słyszałam jednak, że lek może spowodować u maleństwa powikłania neurologiczne. Jak jest naprawdę?

Reklama

No-Spa jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych u przyszłych mam preparatów. Ma ona działanie rozkurczowe, niwelujące wiele rozmaitych dokuczliwych objawów, pojawiających się na różnych etapach ciąży. Z reguły są to pobolewania w dole brzucha, uczucie ciągnięcia, kłucia czy napinania się mięśnia macicy lub też jej regularne skurcze.

Ze względu na powszechność stosowania No-Spę uważa się za lek bezpieczny dla ciężarnych. Chociaż rzeczywiście jakiś czas temu pojawiły się doniesienia naukowe mówiące o tym, że u dzieci, których matki podczas ciąży przyjmowały No-Spę, mogą występować różnego typu zaburzenia neurologiczne, między innymi problemy ze zbyt niskim albo za dużym napięciem mięśniowym.

Jednak z uwagi na to, że podobne objawy często występują również u maluchów, których mamy w czasie ciąży nie przyjmowały No-Spy, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy mają one związek akurat z zażywaniem tego leku.

Więcej na temat:spa

Zobacz również

  • Dlaczego wykonuje się monitorowanie owulacji? Jest to badanie, którego celem jest ustalenie, kiedy kobieta ma dni płodne. Bywa zalecane kobietom, które uprawiają seks przez co najmniej rok bez... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.